WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

W Będzinie polała się krew
FdZD 16.01.2009
Drugi dzień "Zagłębiowskich dni krwiodawstwa przypadł na Będzin.

Do akcji w Będzinie przystąpiło 30 osób, z czego 18 udało się oddać krew. Przedsięwzięcie wsparł miedzy innymi Starosta Będziński Adam Lazar, Naczelnik Wydziału informacji i rzecznik prasowy starostwa Piotr Dudała, oraz kustosz Zamku Będzińskiego i Muzeum Zagłębia Jarosław Krajniewski. Starostwo Będzina podarowało dla RCKiK także serduszka(poduszeczki ułatwiające oddanie krwi).
cały artykuł 2 odpowiedzi
Sukces akcji w Dąbrowie Górniczej
FdZD 13.01.2009
Pierwszy dzień akcji "Zagłębiowskie dni Krwiodawstwa" mamy już w sobą. W Dąbrowie Górniczej nasza akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Do oddania krwi przystąpiło około 60 osób, z czego 35 osób oddało krew. W naszej akcji osobiście brali udział m.in. Zbigniew Podraza - prezydent Dąbrowy Górniczej, oraz Marcin Bazylak - Naczelnik Wydziału Strategii, Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Oddaj krew w Zagłębiu
FdZD 12.01.2009
"Zagłębiowskie dni krwiodawstwa" - pod takim hasłem Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizują zbiórkę krwi w Zagłębiu Dąbrowskim.
Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i informowania o inicjatywie znajomych i bliskich. Jest to niezwykła okazja by niewielkim swoim nakładem pomóc chorym, a także przy okazji pokazać pozytywną postawę Zagłębiaków.
cały artykuł 9 odpowiedzi
Trójkąt Trzech Cesarzy: symbol dwóch regionów !
FdZD 05.01.2009
Trójkąt Trzech Cesarzy to miejsce zarówno metafizyczne, czy wręcz magiczne, lecz jednocześnie także jak najbardziej realne i fizycznie istniejące.O duchu tego miejsca, o jego niezwykłości i historii dowiedzieliśmy się wiele z wygłoszonych na konferencji ("Od Trójkąta Trzech Cesarzy do traktatu w Schengen") referatów.

Z punktu widzenia zagłębiowskiego regionalisty, to nie tylko historyczny symbol minionej świetności tego miejsca, ale także, a może przede wszystkim właśnie realny i dosłownie namacalny obiekt stwierdzający jednoznacznie: "Tu po tej stronie rzeki kończy się Małopolska, a dopiero po tej drugiej rozpoczyna się Śląsk".
Jeśli ktoś chce być bardziej precyzyjny, to powie: "Tu jest Zagłębie Dąbrowskie, a tam na drugim brzegu rzeki Górny Śląsk".
cały artykuł 3 odpowiedzi
FdZD na debacie w Zamku Sieleckim
FdZD 02.01.2009
15 grudnia 2008r. w Zamku Sieleckim w Sosnowcu odbyła się debata na temat: "Aglomeracja Górnośląska - zatarcie różnic między Śląskiem a Zagłębiem" zorganizowanej w ramach Europejskiego Roku Dialogu Kulturowego. W dyskusji brał również udział nasz przedstawiciel.

cały artykuł 5 odpowiedzi
Brama Cukermana
FdZD 01.01.2009
Jednym z poważniejszych działań w których uczestniczyło w tym roku stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego była realizacja projektu "Brama Cukermana".

Członkowie naszego stowarzyszenia, skupieni wokół tzw. Inicjatywy Bramy Cukermana wraz z niezrzeszonymi wolontariuszami podjęli się zadania ratowania żydowskiego Domu Modlitewnego, w którym odkryto zabytkowe freski. Postanowiono również stworzyć z tego miejsca produkt turystyczny o wysokim walorze kulturowym i krajoznawczym. W tym celu podjęto szereg różnorodnych działań, o czym szczegółowo informuje specjalnie stworzona strona www.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Rozwój obszarów wielofunkcyjnych w Zagłębiu
FdZD 19.12.2008
Przy wielu okazjach mówi się o tym, że w Zagłębiu występuje brak infrastruktury hotelowo-rozrywkowej która jest niezbędna zarówno z uwagi na rozwój Targów EXPO w Sosnowcu, jak również przy okazji prowadzenia prac przygotowawczych do Turnieju EURO 2012. Jest ona również oczekiwana przez inwestorów prowadzących swoją działalność na terenie Zagłębia oraz zwykłych turystów coraz częściej odwiedzających Nasz Region. Dlatego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego uważa, że niezbędne jest przyspieszenie działań w tym zakresie.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka