WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Turniej o Puchar Dzielnicy ?Południe"
FdZD 17.11.2008
W dniu wczorajszym reprezentacja naszego stowarzyszenia uczestniczyła w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dzielnicy ?Południe" w Sosnowcu, który odbywał się w hali sportowej AKS Niwka. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna sosnowieckich strażników miejskich, natomiast nasza drużyna uplasowała się na siódmej pozycji. Jednak nie sam wynik jest najważniejszy, a dobra zabawa, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za możliwość wzięcia udziału w imprezie.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Kolej na Pyrzowice !
FdZD 15.11.2008
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego z dużym zainteresowaniem zapoznało się z koncepcją budowy linii kolejowej łączącej stolicę województwa, Katowice z portem lotniczym w Pyrzowicach.

Wyrażamy duże zadowolenie, że w koncepcji tej linia kolejowa do lotniska ma przebiegać przez obszar Zagłębia Dąbrowskiego. Jesteśmy stowarzyszeniem regionalnym i z oczywistych względów popieramy i będziemy popierać wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju naszego regionu, a których tu z różnych względów bardzo brakuje.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach
FdZD 12.11.2008
Po raz pierwszy lotnisko w Pyrzowicach zostało udostępnione do ruchu pasażerskiego w 1966 roku. Od tego czasu port lotniczy wiele się zmienił, co ma związek z rozwojem transportu lotniczego. Od 2007 roku kiedy został oddany do użytku nowy terminal pasażerski, odprawionych rocznie może być do 3,6 miliona pasażerów, a sam obiekt ulega dalszej rozbudowie. Planowana jest rozbudowa m.in. trzeciego terminalu pasażerskiego oraz nowej drogi startowej.
cały artykuł 7 odpowiedzi
Zagłębiowska kinematografia
FdZD 11.11.2008
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Grzegorza Kazibudzkiego i Wojciecha Pudło, który dotyczy zagłębiowskiej kinematografii. Można poznać osoby związane z filmem, których życie i twórczość była związana z naszym regionem, a także produkcje, które były kręcone w miejscowościach Zagłębia. Oczywiście sama lista nie jest zbiorem zamkniętym i będzie aktualizowana w miarę pojawiania się nowych informacji.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Las zagórski - śladami górniczej przeszłości
FdZD 10.11.2008
Wspaniała, słoneczna pogoda sprawiła, że nasza dzisiejsza wyprawa śladami dawnego górnictwa w lesie zagórskim należała do bardzo udanych.

Zgodnie z planem wędrówkę rozpoczęliśmy od terenu byłej kopalni Mortimer, gdzie prowadzący wycieczkę zapoznał zwiedzających z początkami i funkcjonowaniem zagórskiego górnictwa, które swymi korzeniami sięga pierwszej połowy XIX stulecia. Następnie, nasza ponad czterdziesto osobowa grupa przeszła w rejon upadowej Mortimer I i huty cynku Paulina...
cały artykuł 1 odpowiedź
Wyniki finałów mistrzostw gimnazjów Zagłębia Dąbrowskiego
FdZD 08.11.2008
Dzisiaj odbyła się faza finałowa turnieju Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego Gimnazjów w piłce nożnej halowej pod hasłem ?Wykopmy rasizm ze stadionów?. Do tego etapu przeszło dwanaście najlepszych zespołów podzielonych na cztery grupy. Z każdej trzyzespołowej grupy awansowały po dwa, grające później fazą pucharową w ćwierćfinałach. W dniu dzisiejszym gra była na bardzo wysokim poziomie, widać było że drużyny które awansowały nie znalazły się tu przypadkowo.
cały artykuł 3 odpowiedzi
Pierwszy dzień mistrzostw gimnazjów Zagłębia Dąbrowskiego
FdZD 07.11.2008
W dzisiejszym turnieju uczestniczyło dziewiętnaście drużyn podzielonych na sześć grup. W dalszej rywalizacji, która rozpocznie się jutro o godzinie 9:00 weźmie udział dwanaście najlepszych drużyn.
Oto wyniki z dzisiejszego dnia i rozpiska meczów na dzień jutrzejszy...
cały artykuł 3 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka