WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Biblioferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie
FdZD 12.02.2009
W ramach Biblioferii przeprowadziliśmy w Będzinie ?Warsztaty filmowca? dla dzieci. Uczestnicy mieli okazję bezpośrednio doświadczyć pracy na planie filmowym. Każde z dzieci mogło wcielić się w wybraną przez siebie rolę. Największą popularnością cieszył się zawód aktorki/aktora, choć także znaleźli się być może przyszli reżyserzy/reżyserki, operatorzy, kaskaderzy i charakteryzatorki.
cały artykuł 4 odpowiedzi
Zagłębie zasługuje na poprawne nazewnictwo...
FdZD 10.02.2009
W ramach akcji nazwanej ?Tropieniem Absurdów? wystosowaliśmy list do Polskiej Agencji Prasowej, w którym zwracamy uwagę na problem niepoprawnego nazywania Zagłębia Dąbrowskiego. Jak wiemy, stanowi ono historycznie i kulturowo Małopolskę lecz często jest w mediach przedstawiane jako Śląsk.
cały artykuł 11 odpowiedzi
Zwiedzaj Zagłębie z FdZD - pogoda jak na zamówienie !
FdZD 09.02.2009
Mglisty poranek, oraz wcześniejsze pochmurne dni nie nastrajały optymizmem kiedy grupa zagłębiowskich turystów, wraz z gośćmi z Górnego Śląska, pragnącymi poznać uroki sąsiedniego regionu, czyli Zagłębia Dąbrowskiego wyruszała autokarem spod sosnowieckiego dworca.
Nasza kolejna wycieczka cieszyła się także dużym zainteresowaniem, nie wszyscy chętni mogli jednak tym razem pojechać, gdyż lista uczestników została zamknięta bardzo szybko
cały artykuł 2 odpowiedzi
"Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" - sezon 2009 rozpoczęty !
FdZD 03.02.2009
W dniu 30 stycznia 2009 odbyła się pierwsza tegoroczna wycieczka w ramach autorskiego projektu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD", mającego na celu promowanie atrakcji naszego regionu i pokazania piękna naszej Małej Ojczyzny.

Tym razem naszym partnerem przy organizacji wycieczki było sosnowieckie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości", któremu należą się gorące podziękowania za doskonałą współpracę.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Już w piątek kolejna wycieczka!
FdZD 03.02.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz sosnowieckie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości" zapraszają na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" mającego na celu promowanie atrakcji naszego regionu i pokazania piękna naszej Małej Ojczyzny.

Wycieczka autokarowa odbędzie się w piątek 6 lutego w godzinach 9-18. Zbiórka planowana jest pod Dworcem Głównym PKP w Sosnowcu o godzinie 8:50.

cały artykuł 3 odpowiedzi
"Zwiedzaj Zagłębie" - rozpoczynamy nowy sezon !
FdZD 29.01.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD"

Nowy sezon rozpoczynamy wycieczką autokarową która odbędzie się już w najbliższy piątek (30.01.2009)

Wyjazd z Sosnowca godz. 9.00

cały artykuł 0 odpowiedzi
Zagłębiowskie dni krwiodawstwa - podsumowanie
FdZD 17.01.2009
Ostatni dzień ?Zagłębiowskich dni krwiodawstwa? przypadł na Sosnowiec. Pod Wyższą Szkołą Humanitas do oddania krwi zgłosiło się 25 osób, z których do oddania zakwalifikowano 14 osób. Najliczniejszą grupą wśród oddających krew byli kibice Zagłębia Sosnowiec z Zagórza.

-Krew jest darem życia, cieszymy się że w ten sposób możemy komuś pomóc - powiedział jeden z krwiodawców z Zagórza Krystian Gąsior.
cały artykuł 3 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka