WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Walka z absurdami jest opłacalna...
FdZD 22.02.2009
W nawiązaniu do materiału, który ukazał się 19 lutego w TV Silesia należą się słowa uzupełnienia. Wysłanie listu do PAP, co warte podkreślenia jest tylko częścią większej akcji, a nie jej finałem. Inicjatywa, która polega na uświadamianiu mediom i urzędnikom faktu istnienia Zagłębia Dąbrowskiego jest prowadzona permanentnie i krzywdzące byłoby wskazanie jednego - winnego medium, gdyż przeinaczeń dokonuje wiele z nich.
cały artykuł 35 odpowiedzi
W co należy inwestować? - wyniki ankiety
FdZD 21.02.2009
Zagłębie Dąbrowskie od kilku lat przeżywa transformację gospodarczo-społeczną dlatego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zwróciło się do mieszkańców Zagłębia o wyrażenie swojego zdania w temacie potrzeb, wizji i oczekiwań inwestycyjnych, których najbardziej brakuje w naszym Regionie.

cały artykuł 2 odpowiedzi
Lotnisko im. Jana Kiepury - zaproszenie na spotkanie
FdZD 13.02.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego od samego początku swojego istnienia propagowało Jana Kiepurę na patrona dla lotniska w Pyrzowicach.

Podjęcie podobnej akcji przez Jarosława Pietę, posła RP spowodowało że pomysł ten nabrał odpowiedniego rozmachu i naturalnym było, że uzyskał nasze gorące poparcie.

cały artykuł 10 odpowiedzi
Biblioferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie
FdZD 12.02.2009
W ramach Biblioferii przeprowadziliśmy w Będzinie ?Warsztaty filmowca? dla dzieci. Uczestnicy mieli okazję bezpośrednio doświadczyć pracy na planie filmowym. Każde z dzieci mogło wcielić się w wybraną przez siebie rolę. Największą popularnością cieszył się zawód aktorki/aktora, choć także znaleźli się być może przyszli reżyserzy/reżyserki, operatorzy, kaskaderzy i charakteryzatorki.
cały artykuł 4 odpowiedzi
Zagłębie zasługuje na poprawne nazewnictwo...
FdZD 10.02.2009
W ramach akcji nazwanej ?Tropieniem Absurdów? wystosowaliśmy list do Polskiej Agencji Prasowej, w którym zwracamy uwagę na problem niepoprawnego nazywania Zagłębia Dąbrowskiego. Jak wiemy, stanowi ono historycznie i kulturowo Małopolskę lecz często jest w mediach przedstawiane jako Śląsk.
cały artykuł 11 odpowiedzi
Zwiedzaj Zagłębie z FdZD - pogoda jak na zamówienie !
FdZD 09.02.2009
Mglisty poranek, oraz wcześniejsze pochmurne dni nie nastrajały optymizmem kiedy grupa zagłębiowskich turystów, wraz z gośćmi z Górnego Śląska, pragnącymi poznać uroki sąsiedniego regionu, czyli Zagłębia Dąbrowskiego wyruszała autokarem spod sosnowieckiego dworca.
Nasza kolejna wycieczka cieszyła się także dużym zainteresowaniem, nie wszyscy chętni mogli jednak tym razem pojechać, gdyż lista uczestników została zamknięta bardzo szybko
cały artykuł 2 odpowiedzi
"Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" - sezon 2009 rozpoczęty !
FdZD 03.02.2009
W dniu 30 stycznia 2009 odbyła się pierwsza tegoroczna wycieczka w ramach autorskiego projektu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD", mającego na celu promowanie atrakcji naszego regionu i pokazania piękna naszej Małej Ojczyzny.

Tym razem naszym partnerem przy organizacji wycieczki było sosnowieckie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości", któremu należą się gorące podziękowania za doskonałą współpracę.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka