WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Sosnowiec

Jan Przemsza Zieliński - kolejna rocznica śmierci.
Dariusz Jurek 18.05.2010
Wyjątkowo brzydka aura nie przeszkodziła aby i w tym roku uczcić pamięć wybitnego zagłębiowskiego regionalisty Jana Przemszy Zielińskiego. Co roku, 17 maja na cmentarzu prawosławnym w Sosnowcu już tradycyjnie spotyka się grupa osób by wspólnie zapalić świeczki w kolejne rocznice jego śmierci .
cały artykuł 1 odpowiedĽ
VIA REGIA - sztafeta Europa Compostela 2010
Dariusz Jurek 23.03.2010
Kilkunastoosobowa grupa wędrowców przez dwa dni ostatniego weekendu przemierzyła pieszo ponad 40 km fragment zagłębiowskiego odcinka Drogi św. Jakuba, od Olkusza poprzez Bukowno, Sławków, Sosnowiec Maczki, Kazimierz Górniczy dochodząc do klasztoru franciszkanów na Wzgórzu Gołonoskim w Dąbrowie Górniczej. Uczestnikami sztafety Europa Compostela 2010 były osoby z różnych stron Polski. Był z nami także 63 letni Carrillo Antoine z Francji który od wielu lat przemierza Drogi św Jakuba w całej Europie.
cały artykuł 35 odpowiedzi
Powstańcy styczniowi na Zagórzu cz.2
Piotr Bielecki 18.02.2010
Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych, przy delikatnym mrozie kręcony był kolejny plener, składający się na film o Zagłębiu. W trakcie prawie 5 h zdjęć udało się nagrać obszerny materiał filmowy, który obrazuje scenki z powstania styczniowego. Całość filmowali Wojciech Pudło i Artur Ptasiński. W rolę aktorów wcielili się Artur Żak, Krzysztof Jurek, Mateusz Muskała, Łukasz Wywiał i Piotr Bielecki. Dokumentację fotograficzną przygotowywali Michał Kusiak i Dariusz Jurek. Stroje, broń i inne akcesoria w większości pochodziły od zaprzyjaźnionych osób i instytucji bez udziału których plener byłby niemożliwy.
Szczególnie chcieliśmy podziękować:
- Muzeum Miejskiemu „Sztygarka", a zwłaszcza Panu Krzysztofowi Bordzie za użyczenie broni i konsultację merytoryczną przy tworzonym materiale
- Arturowi Ptasińskiemu za pomoc przy kręceniu materiału i użyczenie części akcesoriów
- Stanisławowi Czekalskiemu za udostępnienie stroju
- Teatrowi „Gry i Ludzie" z Katowic za pożyczenie strojów
cały artykuł 10 odpowiedzi
Dyżury FdZD w Sosnowcu
Piotr Bielecki 03.11.2009
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące podjąć z nami współpracę lub zainteresowane naszą działalnością na dyżury naszej organizacji, które odbywają się w drugą i czwartą nieświąteczna niedzielę miesiąca w godzinach od 16:00 do 18:00. Pierwszy dyżur już 8 listopada.
Odbywają się one pokoju nr 101 w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, które mieści się przy placu Kościuszki 5 (mapka).

cały artykuł 6 odpowiedzi
Społeczne Rady Dzielnic
Artur Żak 31.10.2009
W Sosnowcu Rady Dzielnic zaczynają powstawać jak grzyby po deszczu, co dobrze świadczy o obywatelach miasta. Jest to proces, który włącza kolejne osoby do aktywnego działania na rzecz najbliższego otoczenia - własnej dzielnicy. Od 2005 roku działa w Sosnowcu Rada Dzielnicy "Południe" obejmująca swoim obszarem Niwkę, Bór i Jęzor. Również w największej dzielnicy Sosnowca - Zagórzu, mieszkańcy chcą w większym stopniu mieć wpływ na kształt swojego otoczenia i już blisko trzy lata starają się utworzyć Radę Dzielnicy "Zagórze. Kolejną tego typu „komórką społeczną” tworzącą się w Sosnowcu jest Rada Dzielnicy "Środula" będąca kolejnym wyrazem pro-obywatelskiej postawy jej mieszkańców.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Pamiętajmy o Mogiłach 2009
Piotr Bielecki 25.10.2009
Tak jak rok temu, przystępujemy przed Dniem Wszystkich Świętych do porządkowania mogił osób zasłużonych dla regionu. W tym roku planujemy przeprowadzić akcję na cmentarzach przy al. Mireckiego w Sosnowcu oraz przy ul. Starocmentarnej w Dąbrowie Górniczej.
Zachęcamy przy tej okazji wszystkie osoby chcące włączyć się w akcję do przyjścia w poniedziałek o godzinie 12:00 przed bramę wejściową cmentarza od strony ul. Mireckiego w Sosnowcu. Akcja w Dąbrowie Górniczej planowana jest z kolei na wtorek w godzinach okołopołudniowych. Celem uzyskania szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu 505 490 230.
cały artykuł 5 odpowiedzi
Puchar Zagórza - dziś upływa termin zgłaszania drużyn
Wojciech Pudło 24.09.2009
Jeśli grasz ze znajomymi w piłkę i chciałbyś uczestniczyć we wspólnym turnieju, dziś ostatnia okazja do przesłania zgłoszenia Waszej drużyny.
Turniej odbędzie się w sobotę 26 września w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Kisielewskiego 4b).
Drużyny 6cio osobowe (+ kilka osób w rezerwie - cała drużyna nie może przekraczać 12 osób).

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: kontakt@zaglebiedabrowskie.org
Więcej informacji: Kamil Wnuk 506 - 061 - 438

W zgłoszeniu prosimy o podanie listy zawodników drużyny oraz dokładne dane trenera/kapitana drużyny
cały artykuł 4 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka