WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Sosnowiec

Przedszkolaki na tropie zagórskich rycerzy.
FdZD 10.06.2009
Dawno na gródku rycerskim w Zagórzu nie było takiego tłoku. Dzisiaj, od wczesnych godzin przedpołudniowych zarówno gródek jak i pobliska kamienna kapliczka okupywane były przez gawiedź, licznie przybyłą z przedszkola nr 39 w Sosnowcu.
cały artykuł 5 odpowiedzi
Rowerowo przez Pogorie na Zagórze
FdZD 02.06.2009
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego organizuje drugą już wycieczkę rowerową z cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD". Rozpoczynamy 13.06.2009r. (sobota) o godz. 10:00 pod Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i jedziemy przez Pogorie III, II, I do Kazimierza Górniczego i dalej na Zagórze.
cały artykuł 5 odpowiedzi
"Tajemnicze Zagórze" - wycieczka dla osób niepełnosprawnych.
FdZD 14.05.2009
Nasze stowarzyszenie przygotowało wycieczkę dla podopiecznych Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu. W jej czasie uczestnicy zwiedzili zabytkową kaplicę-lapidarium AK, średniowieczne grodzisko i okolice kościoła św. Joachima.
Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze i z pewnością możemy zaliczyć ją do udanych. Przykład ten pokazuje, że oferta turystyczna FdZD staje się coraz bardziej atrakcyjna, dopasowując się do potrzeb mieszkańców naszego regionu.
cały artykuł 10 odpowiedzi
Zagłębiowska Organizacja Turystyczna szansą na promocję turystyki w naszym regionie!
FdZD 13.05.2009
12 Maja w Wyższej Szkole Humanitas odbyło się spotkanie Grupy Inicjatywnej powstania Zagłębiowskiej Organizacji Turystycznej. Gospodarzem spotkania był dr Michał Kaczmarczyk dyrektor Instytutu Zagłębiowskiego. Śląską Organizację Turystyczną reprezentowała pani Dyrektor Agnieszka Sikorska, sosnowiecki oddział PTTK reprezentował Prezes i pomysłodawca ZOT Stanisław Czekalski, była także delegacja PTTK- Będzin. Organizacje pozarządowe reprezentowało Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w osobach Prezesa Dariusza Jurka oraz Kamila Wnuka i Sławomira Suskiego.
cały artykuł 3 odpowiedzi
Majówka za nami...
FdZD 05.05.2009
W tym roku większość imprez majówkowych w naszym regionie związanych było z kampanią wyborczą partii politycznych przed wyborami do Europarlamentu. Natomiast Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego wraz z Klubem Sportowym ALien Team poszli w inną stronę organizując imprezę charytatywną.

Cieszymy się że pogoda nam dopisała i w Parku Sieleckim zjawiło się wiele ludzi, którzy przyłączyli się na naszej charytatywnej akcji, przy okazji dobrze się bawiąc.
cały artykuł 4 odpowiedzi
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
FdZD 30.04.2009
Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i wolontariusze z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają do zabytkowej kaplicy - lapidarium Żołnierzy Armii Krajowej w Sosnowcu Zagórzu. Kaplica znajduje się przy kościele św. Joachima - dojście od strony ul. ks. Popiełuszki.

cały artykuł 6 odpowiedzi
Majówka z FdZD
FdZD 29.04.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz KS AL-ien Team zapraszają wszystkich na majówkę, która odbędzie się w piątek, 1-go maja od godziny 13:00 w parku sieleckim w Sosnowcu.

Wśród atrakcji będą m.in. pokazy starych aut i gry w paintballa.
Wydarzenie to będzie połączone z możliwością oddania krwi, a także darów potrzebującym domom dziecka. Każdy kto odda krew lub artykuły o wartości co najmniej 15 złotych, w ramach nagrody będzie miał możliwość bezpłatnej gry w paintballa, a także zasiąść za kierownicą starych samochodów marki Ford. Ponadto dla dzieci przewidziana jest strzelnica.
cały artykuł 13 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka