WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Uroczyste jubileuszowe nabożeństwo i osłonięcie popiersia Henryka Dietla
Michał Kusiak 07.01.2018
3 grudnia 2017 r. w kościele ewangelicko-augsburskim św. Jana w Sosnowcu odbyło się Uroczyste Jubileuszowe Nabożeństwo z okazji 500-lecia reformacji, 130-lecia Kościoła Ewangelickiego w Sosnowcu i 115-lecia istnienia miasta Sosnowiec. Dodatkowo podczas uroczystości odbyło się osłonięcie odrestaurowanego popiersia Henryka Dietla.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Promocja książki "Dzieje ewangelików w Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim"
Michał Kusiak 04.01.2018
28 grudnia 2017 r. w Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu odbyła się promocja książki pt: "Dzieje ewangelików w Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim". W trakcie spotkania swoje prelekcje wygłosili: teolog, dr Jerzy Sojka, oraz autorzy książki historyk Grzegorz Onyszko i przewodnik PTTK Paweł Nalepa. Pomiędzy wykładami odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru Jubilate Deo z Mysłowic.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Film dokumentalny "Zagłębiowska nekropolia czterech wyznań"
Michał Kusiak 02.01.2018
Film dokumentalny "Zagłębiowska nekropolia czterech wyznań" - autorstwa Michała Kusiaka, opowiada o sosnowieckiej nekropolii czterech cmentarzy: ewangelickim, prawosławnym, katolickim i żydowskim, które znajdują się w dzielnicy Pogoń w Sosnowcu. Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury w 2017 r.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Architektura Zagłębia Dąbrowskiego w piśmie i filmie
Michał Kusiak 23.12.2017
Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane dwa projekty zrealizowane przez Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury w 2017 r.

Spotkanie odbędzie się 29 grudnia 2017 r. w kawiarni ARTKWARIUM ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu (Plastry miodu) o godzinie 18:00

Film dokumentalny "Zagłębiowska nekropolia czterech wyznań" - autorstwa Michała Kusiaka, opowiada o sosnowieckiej nekropolii czterech cmentarzy: ewangelickim, prawosławnym, katolickim i żydowskim, które znajdują się w dzielnicy Pogoń.

Książka "Architekci włoskiego pochodzenia na terenie Zagłębia Dąbrowskiego" autorstwa Grzegorza Onyszki, opowiada o włoskich architektach: Andrea Dell’Aqua, Franciszka Marii Lanciego oraz Henryka Marconiego, którzy działali na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Michał Kusiak 23.12.2017

cały artykuł 0 odpowiedzi
Barbórka w Muzeum Saturn w Czeladzi
Michał Kusiak 06.12.2017
4 grudnia 2017 r. w czeladzkim Muzeum Saturn odbyło się podsumowanie projektu "Narracje i obrazy górnicze z terenu Czeladzi". O projekcie i wynikach opowiedziała Dobrawa Skonieczna-Gawlik, zwieńczeniem projektu była wystawa prezentująca informacje o wynikach projektu z licznymi zdjęciami i ciekawymi górniczymi eksponatami. Przed prezentacją projektu wystąpiła Czeladzka Orkiestra Górnicza.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Wykład "Naczelnik w Sukmanie" prof. Dariusz Nawrot
Michał Kusiak 01.12.2017


13 października 2017 r. w czeladzkim Muzeum Saturn odbył się wykład prof. Dariusza Nawrota o Tadeuszu Kościuszce pt. "Naczelnik w Sukmanie".
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka