WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

I Zagłębiowski Zlot Organizacji Pozarządowych
Piotr Bielecki 21.09.2010
Zapraszamy na kolejną imprezę w ramach projektu "Zwiedzaj Zagłębie ", która odbędzie się 25 września 2010. Tym razem wybieramy się na pieszą wędrówkę czterema różnymi trasami z metą o godzinie 13.00 na Górze św. Doroty

Zobacz szczegóły

cały artykuł 0 odpowiedzi
Przemierzywszy piaski pustyni...
Piotr Bielecki 16.08.2010
Brak słońca nie przeszkodził w wycieczce na pustynie błędowską. Zebrani śmiałkowie po jednej godziny drogi, dotarli przez las na otwartą przestrzeń. Przeszliśmy na wzgórze Dąbrówka, skąd rozpościerał się widok na większą część pustyni, a następnie udaliśmy się na wypoczynek do chechelskiej karczmy. Po czterech godzinach wyprawy udało nam się, pomimo coraz bardziej padającego deszczu wrócić na miejsce startu, gdzie rozjechaliśmy się do domów.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Maszerujemy po pustyni...
Piotr Bielecki 11.08.2010
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 15 sierpnia na marsz przez Pustynię Błędowską - jedyny taki okaz w Polsce. Wyprawa ma charakter mobilno-pieszy. Zbiórka uczestników przy pomniku "Bohaterów Czerwonych Sztandarów" (tzw. "pomnik Hendrixa") w centrum Dąbrowy Górniczej o godz. 8:50 lub na miejscu startu wędrówki tj. przy przystanku KZK GOP Kuźnica Błędowska, o godzinie 10:00.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Uroczysta wycieczka odcinkiem szlaku Via Regia
Piotr Bielecki 26.07.2010
Deszczowa pogoda nie wystraszyła wycieczkowiczów, którzy w liczbie około 30 osób zgromadzili się w miejscu zbiórki - Kościele św. Trójcy w Będzinie. Po omówieniu historii obiektu, zebrani podziwiali jego wnętrza i przeszli na kompleks cmentarny, gdzie m.in. zapalono znicze przy grobie Grzegorza Dolniaka. Kolejnymi punktami na trasie były żydowski kirkut, zamek i pałac Mieroszewskich. Stamtąd przez las grodziecki i urokliwe przyrodnicze tereny zawędrowano na sam szczyt wzgórza św. Doroty, gdzie miało miało miejsce spotkanie z liczną grupą osób przybyłych na uroczyste spotkanie FdZD.
cały artykuł 1 odpowiedĽ
Spotkanie w Dniu świętego Jakuba na Górze św. Doroty w Będzinie-Grodźcu
Piotr Bielecki 21.07.2010
25 lipca z okazji Dnia św. Jakuba oraz zbliżającego się wielkimi krokami otwarcia zagłębiowskiego odcinka Via Regii, zapraszamy wszystkich sympatyków naszego regionu na otwarte, uroczyste spotkanie stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego które będzie miało miejsce na Górze św. Doroty, w Będzinie-Grodźcu.

Historia tego miejsca sięga zamierzchłych czasów przedchrystusowych. Na szczycie wzgórza znaleziono pozostałości grodu kultury łużyckiej (tej samej, która zbudowała słynny gród w Biskupinie). Jest tu także niewielki, tajemniczy kościół… Obiekt bywa otwarty jedynie kilka razy w roku, tak więc jest to jedna z niewielu okazji by zobaczyć jego wnętrze.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Po kuligu...
Dariusz Jurek 21.02.2010
W sobotę 20 lutego 2010 grupa ponad 40 miłośników turystyki i przyrody w przedziale wiekowym od przedszkolaka do emeryta uczestniczyła w wyprawie w pod siewierskie lasy połączonej z kuligiem.
Fotorelacja z wycieczki

cały artykuł 11 odpowiedzi
Rozpoczynamy sezon wycieczkowy 2010 - zapraszamy na kulig !
Artur Żak 12.02.2010
Stowarzyszenie Regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w dniu 20.02.2010 (sobota) na kolejną wycieczkę w ramach akcji "Zwiedzaj Zagłębie".
Tym razem naszym partnerem i jednocześnie głównym organizatorem wycieczki jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości".
Na wycieczkę zapraszamy przede wszystkim młodzież spędzającą ferie w mieście, ale także wszystkich innych zainteresowanych wypadem na zimowe łono natury.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka