WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Film o Zagłębiu Dąbrowskim

Zagórze nakręcone
Piotr Bielecki 01.06.2010
W sosnowieckim Zagórzu miał miejsce kolejny dzień zdjęć do filmu. W ciągu pięciu godzin pracy udało się nakręcić miejsca znaczące dla rozwoju powstania styczniowego. Do wypowiedzi przed kamerę - w roli eksperta, zaprosiliśmy Artura Ptasińskiego, który opowiedział legendę powstańczą związaną z regionem. Odwiedziliśmy również pałacyk gościnny Mieroszewskich i zajrzeliśmy do jego wnętrza.
Obecnie mieści się tam pracownia konserwacji dzieł sztuki, gdzie mieliśmy też możliwość zajrzeć z kamerą, dzięki uprzejmości tamtejszych pracowników.
cały artykuł 0 odpowiedzi
I Ty możesz promować Zagłębie
Piotr Bielecki 10.05.2010
Przypominamy, że możliwe jest nabycie koszulek z herbem Zagłębia Dąbrowskiego. Pieniądze pozyskane w ten sposób zostaną przekazane naszemu stowarzyszeniu jako wsparcie inicjatywy stworzenia filmu dokumentalnego o Zagłębiu Dąbrowskim.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Reportaż pt. "Zagłębiacy"
Piotr Bielecki 23.03.2010
Nasza inicjatywa stworzenia filmu edukacyjnego o historii naszego regionu zyskuje już wymiar nie tylko lokalny, ale i krajowy. Naszym przedsięwzięciem zainteresowała się bowiem Telewizja Polska, która na antenie TVP Polonia w dniu jutrzejszym o godzinie 10:50 i 18:05 wyemituje reportaż ukazujący przebieg prac nad filmem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu „Polska z Bocznej Drogi" opatrzonego tytułem „Zagłębiacy".
cały artykuł 36 odpowiedzi
Praca nad filmem wre
Piotr Bielecki 12.03.2010
W bieżącym tygodniu prace nad filmem mocno zintensyfikowały się. W niedzielę nagrywaliśmy zagórskie plenery, wypowiedź Artura Ptasińskiego na temat legendy związanej z powstaniem styczniowym. Następnie w siedzibie Stowarzyszenia Dzieciom Będzina dokumentowaliśmy wypowiedź prof. Włodzimierza Wójcika. Dziękujemy za udział obu prelegentom, a także stowarzyszeniu za przychylność i pomoc przy inicjatywie...

cały artykuł 4 odpowiedzi
Kadry z filmu o Zagłębiu Dąbrowskim
Wojciech Pudło 25.02.2010
Pierwsze zdjęcia już za nami. W dziale Galeria zamieściliśmy kadry z pierwszych plenerów, czyli zdjęciową próbkę tego co znajdzie się w gotowym materiale.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Dziękujemy za zainteresowanie projektem oraz za wszystkie recenzje. O pierwszych nagraniach przeczytać można w:
najnowszym numerze Wiadomości Zagłębia,
Dzienniku Zachodnim - Link
TVS - Link
Gazeta Wyborcza - Link
cały artykuł 10 odpowiedzi
Powstańcy styczniowi na Zagórzu cz.2
Piotr Bielecki 18.02.2010
Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych, przy delikatnym mrozie kręcony był kolejny plener, składający się na film o Zagłębiu. W trakcie prawie 5 h zdjęć udało się nagrać obszerny materiał filmowy, który obrazuje scenki z powstania styczniowego. Całość filmowali Wojciech Pudło i Artur Ptasiński. W rolę aktorów wcielili się Artur Żak, Krzysztof Jurek, Mateusz Muskała, Łukasz Wywiał i Piotr Bielecki. Dokumentację fotograficzną przygotowywali Michał Kusiak i Dariusz Jurek. Stroje, broń i inne akcesoria w większości pochodziły od zaprzyjaźnionych osób i instytucji bez udziału których plener byłby niemożliwy.
Szczególnie chcieliśmy podziękować:
- Muzeum Miejskiemu „Sztygarka", a zwłaszcza Panu Krzysztofowi Bordzie za użyczenie broni i konsultację merytoryczną przy tworzonym materiale
- Arturowi Ptasińskiemu za pomoc przy kręceniu materiału i użyczenie części akcesoriów
- Stanisławowi Czekalskiemu za udostępnienie stroju
- Teatrowi „Gry i Ludzie" z Katowic za pożyczenie strojów
cały artykuł 10 odpowiedzi
Powstańcy styczniowi na Zagórzu cz.1
Piotr Bielecki 14.02.2010
W dniu wczorajszym, w godzinach popołudniowych, w Sosnowcu-Zagórzu, miał miejsce pierwszy plener, w czasie którego kręcono materiał na temat powstania styczniowego. Niezbędne jest nakręcenie jeszcze jednego, stąd zwracamy się o wsparcie do wszelkich osób i instytucji, które na ten cel mogą użyczyć stroje i akcesoria (zwłaszcza broń) z epoki XIX wieku. W przypadku gotowości ich udostępnienia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 505 490 230.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować za dotychczasową pomoc przy powstańczej scenie Arturowi Ptasińskiemu i Grzegorzowi Kazibudzkiemu.
cały artykuł 6 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka