WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Media o nas

2010.07.23 - "Trwają wakacyjne zdjęcia do filmu edukacyjnego o regionie"
Piotr Bielecki 26.07.2010
Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego nakręciło kolejny fragment filmu edukacyjnego, dotyczącego szczegółów walk w ramach Powstania Styczniowego, które rozgrywały się na terenie Zagłębia, a konkretnie Sosnowca.
Tym razem za plenery filmowe posłużył dworzec kolejowy w dzielnicy Maczki. Ekipa spędziła tam około dwóch godzin.
cay artyku
2010.07.23 - "Śladami Kiepury"
Piotr Bielecki 26.07.2010
Półtora roku trwała walka o wydanie w Sosnowcu odznaki turystycznej upamietniajacej Jana Kiepure. Problemem były (jak to zwykle bywa) pieniadze. Udało sie! Z pomysłem wyszli członkowie „Forum dla Zagłebia Dabrowskiego”, którzy w ten sposób chcieli upamietnic jednego z najsłynniejszych mieszkanców Sosnowca.

cay artyku
2010.06.07 - "Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zbuduje i-ngo"
Piotr Bielecki 13.07.2010
Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zbuduje i-ngo, czyli specjalną platformę internetową dla organizacji pozarządowych. Znajdują tu swoje miejsce fundacje i stowarzyszenia z całego Zagłębia Dąbrowskiego.
Ten nowatorski projekt, który ruszył na początku lipca, ma pomóc organizacjom pozarządowym w bezpośrednich kontaktach z mieszkańcami. Znacznie poprawi także przepływ informacji między stowarzyszeniami, a obejmie swoim zasięgiem Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą oraz powiaty będziński, zawierciański, myszkowski i olkuski.
cay artyku
2010.04.17 - "Kiepura już na odznace"
Piotr Bielecki 17.04.2010
Nowy pomysł promocji miasta i jego jednego z największych mieszkańców, Jana Kiepury, na który wpadło Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, jest bardzo bliski realizacji. Członkowie stowarzyszenia razem z oddziałem PTTK i Urzędem Miejskim wydadzą specjalną odznakę turystyczną. Magistrat dał na to przedsięwzięcie dwa tysiące złotych. Na odznace będzie wizerunek Jana Kiepury. Autorem projektu jest Emil Szer, członek FdZD. Odznakę będzie można zdobywać już w wakacje.
cay artyku
2010.03.26 - "Wojna o kuchnię"
Piotr Bielecki 31.03.2010
- Nie zgadzamy sie na to, by potrawy kuchni zagłebiowskiej były mylone z daniami ze Slaska. Bogactwo daje róznorodnosc, a nie zamykanie wszystkiego pod jedynym słusznym hasłem, jak to było w PRL-u – mówia członkowie Forum dla Zagłebia Dabrowskiego, którym nie w smak jest najnowszy pomysł Slaskiej Organizacji Turystycznej. Wszystko zaczeło sie od tego, ze w ubiegłym
tygodniu Slaska Organizacja Turystyczna zapowiedziała stworzenie jednej kulinarnej marki dla całego województwa.Pod jej szyldem mogliby wystepowac restauratorzy, którzy w zamian za przystapienie do projektu, zyskaliby mozliwosc promocji za posrednictwem SOT swoich lokali w całej Polsce. Problem w tym, ze ta marka miałaby sie nazywac „Slaskie Smaki”.
cay artyku
2010.02.18 - Zagłębie Dąbrowskie w oku kamery
Piotr Bielecki 26.02.2010
Kamera, akcja! Młodzi filmowcy opanowali sosnowickie Zagórze, gdzie rozpoczęły się zdjęcia do filmu o dziejach Zagłębia Dąbrowskiego. Historycznych epizodów, którymi Zagłębie może się pochwalić nie brakuje, ale twórcom filmu - Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, chodzi przede wszystkim o zainteresowanie na nowo dziejami tego regionu.

Zobacz materiał filmowy
cay artyku
2010.02.18 - Pierwsze kadry filmu o Zagłębiu
Piotr Bielecki 26.02.2010
W zimowej scenerii członkowie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczęli pierwsze prace nad ujęciami, mającymi służyć stworzeniu filmu dokumentalnego o regionie. W pierwszej kolejności skupiono się na będzińskim zamku, gdzie starano się znaleźć odpowiednie plenery, które posłużą zobrazowaniu historii obiektu, a także fortyfikacji w ramach tzw. szlaku orlich gniazd.
cay artyku
2010.02.18 - "Zagłębiacy kręcą film o Powstaniu Styczniowym"
Piotr Bielecki 20.02.2010
Na polach w dzielnicy Zagórze, polscy oficerowie biorący udział w bitwach podczas Powstania Styczniowego, przekazali broń okolicznemu chłopstwu. Taką scenę będziemy mogli zobaczyć w filmie dokumentalnym o Zagłębiu, którego realizacja rozpoczęła się w czwartek w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze.
cay artyku
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka