WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Media o nas

2009.02 "Zagłębiowska Lista Zabytków Techniki"
FdZD 18.03.2009
Starostwo Powiatowe w Będzinie, będzińskie stowarzyszenia: \"Moje Miasto\", \"Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego\", \"Obywatelskie Forum Samorządowe\", Fundacja \"Inicjatywa Brama Cukermana\" oraz czeladzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych opracowało Zagłębiowską Listę Zabytków Techniki wraz z ich dokumentacją fotograficzną. Składa się na nią aktualnie 28 obiektów w 8 zagłębiowskich miastach. Są wśród nich kopalnie, huty, elektrownie, przędzalnie, mosty, dworce a
nawet osiedla. Lista wraz z dokumentacją fotograficzną zostały przekazane pismem Starosty Będzińskiego Adama Lazara z dnia 17 lutego br. na ręce Dariusza Waleriańskiego, kierownika Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań Nad Dziedzictwem Przemysłu Dla Turystyki w Zabrzu. W piśmie tym Starosta napisał: \"pragnę wyrazić nadzieje, że obiekty, które znalazły się na niej, będą przez Państwa w możliwie szerokim zakresie uwzględnione przy tworzeniu światowej listy zabytków techniki i przemysłu, którą w ciągu najbliższych kilku miesięcy, Centrum ma opracować.

cały artykuł
2009.01.21 - "Krew darem serca"
FdZD 22.01.2009
Zagłębiowskie dni krwiodawstwa? ? pod takim hasłem Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zorganizowało w dniach 13 ? 16 stycznia zbiórkę krwi. Odbyła się ona na terenie trzech miast: Dąbrowy Górniczej, Będzina i Sosnowca.

cały artykuł
2009.01.19 - "Polała się krew"
FdZD 20.01.2009
Przez trzy dni ubiegłego tygodnia trwała akcja \"Zagłębiowskie Dni Krwiodawstwa\". Mimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy zagłębiowskich miast dość licznie przychodzili, by oddać krew. Finał akcji odbył się w piątek przy Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

cały artykuł
2008.12.22 - Echo Miasta: "Z Kiepurą w klapie"
FdZD 22.12.2008
Z Sosnowca do Buenos Aires - szlak poświęcony Janowi Kiepurze będzie prowadził przez prawie wszystkie kontynenty świata.

Nasz pomysł ma dwa cele: po pierwsze - zachęcenie jak największej liczby turystów do odwiedzania miasta, a po drugie - stworzenie z postaci Jana Kiepury wizytówki Sosnowca - mówi Artur Żak z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, które wraz z sosnowieckim oddziałem PTTK wpadło na oryginalny pomysł promocji stolicy Zagłębia.
cały artykuł
2008.11.11 - "Rok Forum dla Zagłębia"
FdZD 22.01.2009
11 listopada obchodziliśmy 90 rocznicę niepodległości Polski. Swoje święto miało także Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, które obchodziło rocznicę swojej działalności.

Wszystko zaczęło się od kilku internautów, dla których Zagłębie Dąbrowskie to \"mała ojczyzna?. Wśród nich był Dariusz Jurek, który jest aktualnie prezesem stowarzyszenia. Pierwsze spotkanie odbyło się właśnie 11 listopada w Czeladzi.
cały artykuł
2008.11.08 - "Gimnazjum z Myszkowa mistrzem Zagłębia"
FdZD 10.11.2008
Przez dwa dni w sosnowieckiej hali Dorjan trwały zmagania młodzieży gimnazjalnej w mistrzostwach Zagłębia Dąbrowskiego. W imprezie wzięło udział 19 zespołów, a najlepszą okazała się drużyna gimnazjum nr 5 z Myszkowa.

cały artykuł
2008.11.07 - "Mistrzostwa Zagłębia Dąbrowskiego w piłce halowej"
FdZD 10.11.2008
Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w hali sosnowieckiego MOSiRu zorganizowało turniej dla młodzieży szkolnej w piłce halowej. Pojawiło się 19 drużyn z Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Sosnowca, Będzina, a nawet Myszkowa.

cały artykuł
2008.10.28 - Dziennik Zachodni: "Postawili nowy krzyż dla rodziny Mackiewiczów"
FdZD 22.10.2008
Wczoraj przedstawiciele regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego wkopali w ziemię nowy krzyż brzozowy, który ma upamiętniać zamordowaną w lutym 1945 roku rodzinę Mackiewiczów.

cały artykuł
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka