WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Metropolia zdaniem mieszkańców Zagłębia - pełne wyniki badań
FdZD 13.03.2009
Mamy przyjemność zaprezentować wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w dniach 4-7 marca 2009 roku wśród 257 mieszkańców Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie. Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z jej ostatecznymi wynikami i ich analizą.

Zaangażowanych w akcję było sumie 9 ankieterów - członków regionalnego FdZD, którzy często
cały artykuł 0 odpowiedzi
Pierwszy dzień badań zakończony
FdZD 08.03.2009
Zakończył się pierwszy dzień ankietowania mieszkańców Zagłębia na temat planowanej metropolii. Sześćioro członków FdZD przeprowadziło badanie w ścisłym centrum miasta, wśród ponad stu sosnowiczan dobranych według kryterium wieku według proporcji zgodnej ze stanem faktycznym.

W dniu jutrzejszym sondaż będzie przeprowadzany w centrum Dąbrowy Górniczej - początek badania o godzinie 15:00.

Wyniki badań zostaną opu
cały artykuł 3 odpowiedzi
Co myślą o metropolii mieszkańcy Zagłębia?
FdZD 03.03.2009
Toczy się dyskusja nad kształtem i nazwą planowanej metropolii. Dochodzą również sygnały jakoby miała ona nosić nazwę Silesia. Debata toczy się jednak głównie w mediach i w gronie władz miast uczestniczących w projekcie.

Uważamy, że warto przy tej okazji poznać również głos zwykłych mieszkańców Zagłębia, dlatego stowarzyszenie "Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego" przeprowadzi sondaż związany z planowaną metropolią wśród mieszkańców Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - są to jedyne miejscowości naszego regionu, które wchodzą w skład Górnośląskiego Związku Metropolitarnego.
cały artykuł 4 odpowiedzi
Kącik regionalisty startuje
FdZD 02.03.2009
Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do Kącika Regionalisty - jest to nowy dział na stronie, w którym publikowane będą materiały popularyzujące region. Mogą one posłużyć za pomoc osobom zgłębiającym wiedzę dotyczącą Zagłębia - uczniom, studentom, a także pasjonatom. Publikacje zostały podzielone według tematyki, a także miejsca, do którego się odnoszą. Kącik jest na etapie rozbudowy, zatem wkrótce należy spodziewać się nowych publikacji.
cały artykuł 3 odpowiedzi
Walka z absurdami jest opłacalna...
FdZD 22.02.2009
W nawiązaniu do materiału, który ukazał się 19 lutego w TV Silesia należą się słowa uzupełnienia. Wysłanie listu do PAP, co warte podkreślenia jest tylko częścią większej akcji, a nie jej finałem. Inicjatywa, która polega na uświadamianiu mediom i urzędnikom faktu istnienia Zagłębia Dąbrowskiego jest prowadzona permanentnie i krzywdzące byłoby wskazanie jednego - winnego medium, gdyż przeinaczeń dokonuje wiele z nich.
cały artykuł 35 odpowiedzi
W co należy inwestować? - wyniki ankiety
FdZD 21.02.2009
Zagłębie Dąbrowskie od kilku lat przeżywa transformację gospodarczo-społeczną dlatego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zwróciło się do mieszkańców Zagłębia o wyrażenie swojego zdania w temacie potrzeb, wizji i oczekiwań inwestycyjnych, których najbardziej brakuje w naszym Regionie.

cały artykuł 2 odpowiedzi
Lotnisko im. Jana Kiepury - zaproszenie na spotkanie
FdZD 13.02.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego od samego początku swojego istnienia propagowało Jana Kiepurę na patrona dla lotniska w Pyrzowicach.

Podjęcie podobnej akcji przez Jarosława Pietę, posła RP spowodowało że pomysł ten nabrał odpowiedniego rozmachu i naturalnym było, że uzyskał nasze gorące poparcie.

cały artykuł 10 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka