WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Media o nas

2010.06.07 - "Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zbuduje i-ngo"
Piotr Bielecki 13.07.2010
Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zbuduje i-ngo, czyli specjalną platformę internetową dla organizacji pozarządowych. Znajdują tu swoje miejsce fundacje i stowarzyszenia z całego Zagłębia Dąbrowskiego.
Ten nowatorski projekt, który ruszył na początku lipca, ma pomóc organizacjom pozarządowym w bezpośrednich kontaktach z mieszkańcami. Znacznie poprawi także przepływ informacji między stowarzyszeniami, a obejmie swoim zasięgiem Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą oraz powiaty będziński, zawierciański, myszkowski i olkuski.
Na platformie internetowej ma się znaleźć 100 wybranych organizacji pozarządowych, zajmujących się m.in. promocją, edukacją, ekologią, sportem, wolontariatem, samorządem i działalnością charytatywną. Członkowie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego wybiorą je, zwracając uwagę m.in. na zakres działalności, lokalizację i aktywność danego stowarzyszenia.

- W Zagłębiu Dąbrowskim jest obecnie aż 1030 organizacji pozarządowych. Niestety o istnieniu bardzo wielu z nich mieszkańcy po prostu nie mają pojęcia. Większość nie ma nawet swojej strony internetowej. A to przecież internet jest dzisiaj najważniejszym źródłem informacji i komunikacji. Dzięki platformie organizacje w prosty sposób będą mogły natomiast je stworzyć - mówi Przemysław Szałański, koordynator projektu.

Platforma ma być także forum wymiany doświadczeń i wzajemnej pomocy. Dostępne będą informacje na temat księgowości, marketingu i promocji. Mieszkańcy znajdą tu z kolei kompletną bazę stowarzyszeń, które zostaną podzielone m.in. według miast, celów statutowych, zakresu działalności, formy prawnej.

Przy budowie portalu inicjatorzy tego przedsięwzięcia korzystają z uwag i propozycji dziesięciu wybranych stowarzyszeń, które będą testować stronę i opiniować zastosowane rozwiązania.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi i jego
ogromnemu zasięgowi wzrośnie liczba członków naszego stowarzyszenia. Znajdą się nowi darczyńcy i ludzie dobrej woli, którzy będą chcieli wesprzeć nasze pomysły
- mówi Agnieszka Zimoląg ze Stowarzyszenia Wsparcia Inicjatyw Społecznych.

Projekt realizowany przez Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego kosztuje 33,5 tys. zł. W 90 procentach sfinansuje go Unia Europejska. Portal ma ruszyć w grudniu tego roku.

źródło: Anna Zielonka, Dziennik Zachodni,06.07.2010
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka