WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Media o nas

2009.07.19 - "Jesteś z Zagłębia? Wyraź to koszulką z orłem!"
FdZD 13.01.2010
Ruch Autonomii Śląska ma swojego śląskiego orła, teraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego również mogą manifestować swoje symbole. Dostępna jest podkoszulka z herbem zagłębia.
- Chcieliśmy propagować symbole regionu. A że każdy region powinien mieć swoje regionalne atrybuty, to i my zaczęliśmy propagować herb Zagłębia Dąbrowskiego na podkoszulkach - mówi MM Silesii Piotr Bielecki z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. - Dodatkowo środki, które uzyskamy pozwolą nam sfinansować film o regionie - dodaje Bielecki.


Ponadto dodaje, że Forum nie namawia do antagonizmów, jednak skoro Ślązacy mają swojego orła, to dlaczego Zagłębiacy nie mogą mieć swojego i dumnie go nosić na piersi?

Podkoszulka jest koloru zielonego z nadrukiem odpornym na ścieranie. Logo wzorowane jest na orle małopolskim co ma podkreślać historyczne korzenie regionu zagłebia. Na rynku sa już dostępne regionalne t-shirty. Ruch Autonomii Śląska od kilku lat propaguje w taki sposób Śląsk.

- Uważam, że to znakomity pomysł. Regionalizm to nie tylko przedsięwzięcia bardzo poważne. Potrzebna jest także wersja light. Propagowanie symboliki regionalnej umożliwia podkreślanie swojej identyfikacji wielu zwłaszcza młodym ludziom. Życzę kolegom z Zagłębia powodzenia w tych działaniach - dzieli się z nami przemyśleniami na ten temat dr Jerzy Gorzelik, przewodniczący RAŚ, organizujacego jutro Marsz Autonomii Śląska.

Zapytaliśmy członków FdZD czy nie zazdroszczą kolegom z RAŚ tego typu marszu.
- My nie chcemy się odłączać i walczyć o autonomię to nie nasza filozofia, nie zamierzamy także robić czegoś na kształt Marszu Autonomii Śląska. Chodzi nam głównie o promowanie naszego regionu, naszych miast, które uważamy, mają w sobie duży, ale niewykorzystany potencjał. Chcemy naszą inicjatywą zmusić trochę lokalnych polityków do działania - podkreśla Wojciech Pudło z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego.

Źródło
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka