WSPIERAJĄ NAS

POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Media o nas

2009.06.16 - "Szykuje się film o Zagłębiu"
FdZD 14.07.2009
Jedno z regionalnych stowarzyszeń chce nakręcić film o historii Zagłębia Dąbrowskiego. Scenariusz jest już gotowy, a do projektu włączyli się filmowcy i historycy.

Pomysł wyszedł od przedstawicieli stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Bo nie od dziś wiadomo, że najprościej nauczyć o historii danego miejsca ze ?srebrnego ekranu". Film ma mieć charakter dokumentalny. Stworzą go profesjonaliści.


Trzydziestominutowa etiuda powstanie pod czujnym okiem historyków. Nad ostatecznym kształtem czuwać będą natomiast filmowcy. -Miło nam poinformować, że realnego kształtu nabiera inicjatywa stworzenia filmu dokumentalnego na temat Zagłębia Dąbrowskiego - pisze na stronie internetowej stowarzyszenia Piotr Bielecki z FdZD. Inicjatorzy tysiąc lat historii Zagłębia chcą pokazać w atrakcyjny sposób. - Będzie przystępny dla każdego - zapewnia Bielecki.

Film w przyszłości trafić ma także do szkół naszego regionu. Docelowo stanowić będzie materiał do nauki o regionie. Oprócz filmu powstanie też e-book, który ma rozszerzać treści zawarte w filmie.

Dokument pokazany zostanie po raz pierwszy w połowie przyszłego roku. Inicjatywa już podoba się mieszkańcom. -Fajny pomysł. Dużo lepszy niż czytanie książek albo czasopism. Na pewno go obejrzę - zapewnia Paulina Stępień, licealistka z Sosnowca.

Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego do realizacji projektu zachęca również lokalne i regionalne instytucje, a także regionalistów, którym zależy na popularyzowaniu miejsca, w którym żyjemy.

Źródło
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Dołącz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka